You are currently viewing Mis vahe on õhkjahutusel ja vesijahutusel?

Mis vahe on õhkjahutusel ja vesijahutusel?

  • Post author:
  • Post category:Blogi

Enamik koduarvuteid kasutavad õhkjahutit. Kuigi selline jahutus on rahuldav tavalisele arvutikasutajale, soovivad tõelised mängijad sageli jahutusvõimsuse taset tõsta.

Turul saadavad õhkjahutid pakuvad õhu jahutuslahenduste paremaks toimimiseks vaskalusplaate, selleks et juhtida soojust läbi torude. Soojuse hajutamise suurendamiseks sisaldavad turul saadavad õhkjahutid lisaks suure jõudlusega ventilaatoreid, mis kannavad kuuma õhu protsessorist eemale. Enamike mängijate jaoks pakuvad turul saadavaid õhkjahutid piisavalt võimsust, et protsessor saaks töötada optimaalsel temperatuuril.

Õhuga jahutamine ei toimu aga ilma puudusteta. Mõned müügil olevad õhkjahutid on massiivsed ja ei mahu paljude arvutite korpusesse, kui te ei kasuta korpust, mis on spetsiaalselt projekteeritud suurema protsessori jahutusvõimaluste mahutamiseks. Samuti peaksite meeles pidama, et mõned ventilaatorid võivad olla ka „lärmakamad“.

Protsessori vesijahutuse head ja vead

Vesijahutus on parim viis protsessori jahutamiseks, sest vesi juhib soojust palju efektiivsemalt kui õhk. Vesijahutus muudab teie arvuti vaiksemaks, sest ventilaatorid ei tööta suurtel pööretel. Arvuti vesijahutuse ainuke oht on see, näiteks kui vesi lekib riistvarale.

Et kõik oleks ohutu ja lihtne, soovitame kõik ühes vesijahutuse lahendust  mis on ühes mugavas pakendis. Selle paigaldamisega saavad kõik hakkama. Selline lahendus sisaldab kõike, ilma et oleks vaja torusid painutada, tarvikuid komplekteerida või oma arvutile auke puurida. Kõik ühes vesijahutid on saadaval ka mitmes eri suuruses, nii et saate valida täpselt sellise, mida vajate.

Teine võimalus on ehitada ise vesijahutussüsteem. Nii saate vastavalt vajadusele ja võimsusele parima lahenduse. Vesijahutus ei piirdu ainult protsessori jahutamisega. Saate vesijahutussüsteemi lisada ka oma graafikaprotsessori. Iga tõsine mängija võib teile öelda, et suurt jõudlust vajavate mängude mängimise ajal on graafikaprotsessori jahutamine sageli veel olulisem kui.

Võite lisada süsteemi kõik olulised komponendid. Näiteks protsessor, graafikakaart, emaplaat, mälu, toiteplokk. Võimalusi on palju. Sellisel kujul vesijahutus on eriti atraktiivne, ainulaadne ning mis peamine, tema jahutusvõime on märkimisväärne. Loomulikult ei soovita me teil ise ehitada, kui selleks puudub vastav kogemus ja väljaõppe.

Milline on siis parim viis protsessori jahutamiseks?

Nii õhk- kui vesijahutid pakuvad suuremat jahutusvõimsust kui protsessori standard jahuti, kuid jahutuslahendus, mille te otsustate oma arvutisse ehitada, sõltub tavaliselt jõudluse kõrval veel mitmest erinevast tegurist, nagu hind, ühilduvus ja välimus.

Vesijahutus ületab õhkjahutuse mitmel viisil, nagu näiteks pole undavaid ventilaatoreid ja see ühendab süsteemina kõiki komponente. Kui te pole tõsine mängur, siis võite muidugi valida sellise lahenduse, mis teile paremini sobib.