Fujifilm X-Pro2 + 23mm f/2.0, graphite

2,499.00

 • 24,3-megapiksline APS-C X-Trans CMOS III sensor
 • 3-tolline fikseeritud LCD ekraan
 • Hübriidne optiline & elektrooniline pildiotsija
 • Integreeritud WiFi – juhi kaamerat nutiseadmest
 • Klassikaline ilmastikukindel magneesiumsulamist korpus

1 laos

Tarneaeg: 3-5 Tööpäeva

Tootekood: 4547410340983 Kategooriad: , , Silt:

Kirjeldus

Fujifilm X-Pro2 Graphite Edition kere
+ Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR objektiiv
 • X-Trans CMOS III sensor & X Processor Pro pildiprotsessor
 • Uus Hybrid Multi Viewfinder pildiotsija
 • Mehhaaniline katik kuni 1/8000 sek säriajaga
 • “Acros” filmisimulatsioon
 • 7×7 faastituvastuse AF ala
 • Pakitud & pakkimata RAW faili valik
 • Ilmastikukindla konstruktsiooniga

“Fuji kaameral juba päris kindel koht, mida sobiksid iseloomustama sellised märksõnad nagu kvaliteet, traditsioonid, tulevikkuvaatamine. Teisisõnu on tegemist kaameraga, mis hoolimata kergelt vanamoodsast disainist on servani tipptehnoloogiat täis pakitud ja millele võid iga ilmaga kindel olla.”
Loe lähemalt Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera ülevaadet Digitest.ee lehel »

X-Trans CMOS III sensor
Fujifilm X-Pro2 on esimene kaamera, mis kasutab äsja välja töötatud 24,3 megapikslist X-Trans CMOS III APS-C sensorit. Selles pildisensoris on kombineeritud suurem lahutusvõime ning detailsus, kuid ka veel kõrgem tundlikkus ning väiksem müra.
Kombineerides uut sensorit Fujifilm XF objektiiviga saavutatakse ülim detailsus ning lahutusvõime. Lisaks, tänu suuremale alale paigutatud faasituvastusega teravustamispunktidele on teravustamiskiirus ning täpsus oluliselt paranenud, samamoodi ka subjekti jälgiva teravustamise täpsus.
Sensori tundlikkust on samamoodi tõstetud – ISO 12 800 tundlikkust võib kasutada südamerahuga. Vajadusel on sensori tundlikkus laiendatav lausa ISO 51 200’ni.

Uus X Processor Pro pildiprotsessor
Tänu uuele X Processor Pro pildiprotsessorile on arvutuskiirus eelmise põlvkonna kaameratest ligikaudu neli korda kiirem. See omakorda võimaldab veel kiiremat üleüldist kaamera tööd, kiiremat andmetöötlust ning info lugemist sensorilt. Kasutaja jaoks väljendub see näiteks pildiotsija kiirema kaadrisagedusena, mis on tõstetud 54 kaadrit/sek pealt lausa 85 kaadrit/sek peale. Teisisõnu – pilt uueneb kiiremini ning peale pildi tegemist kuvatakse uus info väiksema viivisega. Samuti võimaldas see ka pakitud RAW faili salvestamise funktsionaalsuse kasutuselevõtu.

Filmisimulatsioon
Fuififilm’il on üle 80 aasta pikkune kogemus filmide väljaarendamisel ning tootmisel. See oskusteave on rakendatud ka modernsete digikaamerate juures, võimaldades kaameras kasutada filmisimulatsiooni. Niimoodi saad pilti tehes talletada täpselt nii, nagu kaameras oleks näiteks Provia (standard), Velvia (suurem värviküllasus), Astia (pehme) või mõni muu filmirull.
Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera valikus on ka uus Acros filmisimulatsiooni režiim. See loob väga sujuvad gradatsioonid, sügavad mustad ning ilusad tekstuurid – parim, mida üks mustvalge film talletab.

Advanced Hybrid Multi Viewfinder pildiotsija
Fotograafidele meeldib kasutada pildiotsijat fotode tegemisel. Just sel põhjusel on Fujifilm hübriidkaamerad varustatud pildiotsijaga. X-Pro2 hübriidkaameras on kombineeritud optiline ja elektrooniline pildiotsija, pakkudes fotograafile kahe maailma parimat. Advanced Hybrid Multi Viewfinder pildiotsijal on kokku kolm erinevat vaaterežiimi – optiline, elektrooniline ning elektrooniline rangefinder.
Elektrooniline rangefinder on kolmest kõige unikaalsem – sellisel juhul kuvatakse optilise pildiotsija paralleelselt ka elektroonilise pildiotsija info. Viimane töötab kolmes variandis – 100% kaadri kattuvus, 2,5× või 6× suurendusega. Niimoodi on teravustamise, vaatenurga, valge tasakaalu ning särituse nägemine ülimugav ka reaalajas, korraga. Lisaks saab seda kasutada käsitsi teravustamise abina optilise pildiotsija vaates.

Kombineerides kiire ja täpse autofookuse mugava käsitsi teravustamisega
Fujifilm X-Pro2 hübriidkaameras on kombineeritud ülikiire ning täpne autofookus ning mugav käsitsi teravustamine. Esimene ikka juhtudeks, kus kiirus ja täpsus on prioriteediks. Samas käsitsi teravustamista ei ole kaamera professionaalidele, kes soovivad kindlat elementi kaadris teravaks saada, suunatud.

Mugav teravustamispunkti valik
X-Pro2 hübriidkaamera tagumisel küljel on mugav juhtkang teravustamispunkti valimiseks – täpselt nagu väike joystick mida saab kaheksas suunas liigutada. Niimoodi saab teravustamisala kiirelt muuta ka pildistamise ajal. Lisaks toimib see ka käsitsi teravustamise ajal, võimaldades valida ala mille jaoks kuvatakse teravustamise abistamise suurendus.

Täpne ka käsitsi teravustamise ajal
Fujifilm kaameratel on väga suurt rõhku pandud käsitsi teravustamisele ning X-Pro2 ei ole selle koha peal erand. Kaameras on kasutusel mitmed käsitsi teravustamise abivahendid – Digital Split Image toob rangefinder kaamera laadse teravustamissüsteemi tänapäeva; MF assist kuvab ekraanil valitud ala suurendusega, et kasutaja saaks täpselt õigele kaugusele teravustada; Focus Peaking markeerib kõige kontrastsemad alad/servad kasutaja poolt valitud värviga – sest need on just fookuses olevad alad.

Laiendatud 7×7 faasituvastuse ala
Eelnevatel kaameratel on olnud 49 valitavat teravustamispunkti, kuid X-Pro2 puhul laiendati seda 77 punktini. Lisaks on nüüd ligikaudu 40% pildialast kaetud kiirete faasituvastusega teravustamispunktidega, mis võimaldavad kiiremat ning liikuvat subjekti jälgivat teravustamist veel täpsemalt.

FullHD videosalvestus
Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera on varustatud ka mugava videosalvestusega – kasutaja saab FullHD video puhul valida enamlevinud kaadrisagedusi 24, 25 või 50 kaadrit/sek ning ka vastavaid NTSC valikuid. Videosalvestuse ajal on täielik kontroll kaamera parameetrite üle, täpselt nagu pildistamise ajal. Mis veel – ka erinevad filmisimulatsioonirežiimid on videosalvestuse ajal saadaval.

Praktiline, ergonoomiline disain
Üks ebamugavaimaid asju pildistamisel on see, kui pead pilgu pildiotsijalt tõstma kaamera lihtsate seadistamiste pärast. Just seetõttu ongi kõik X-Pro2 juhtnupud koondatud kaamera ekraanist paremale poole –
siis kui silm on pildiotsijal, on parema käe sõrmedel suurepärane ligipääs kõikidele vajalikele juhtnuppudele ning valikuratastele. Mis veel – palju muudatusi saab ka siis teha, kui kaamera on välja lülitatud, kuna põhiväärtuste muutmiseks on eraldi rattad.

Töökindel
Kaamerat ei valita mitte ilusa korpuse, vaid vastupidavuse järgi. Seetõttu ongi X-Pro2 kaameral lipulaevale kohane robustne magneesiumsulamist korpus, mis tolmu- pritsme- ning külmumiskindla konstruktsiooniga. Kombineerides selle väga vastupidava katikuga – hübriidkaamera pikk eluiga sisuliselt garanteeritud.

Vastupidav magneesiumsulamist korpus
Fujifilm X-Pro2 on lipulaevale kohaselt väga vastupidava disainiga. Kaamera korpus on valmistatud magneesiumsulamist ning kaetud mati musta värviga, mis lisaks suurele vastupidavusele on ka mugav kätevahel. Valikurattad on freesitud alumiiniumist ning teevad ka selge kliki kui keerata. Lisaks on korpus korralikult tihendatud – 61 erinevat tihendit hoiavad niiskuse ja tolmu kaamera sisemusest eemal ning tagavad töökindluse ka madalatel temperatuuridel.

Kaks SD kaardi pesa
See hübriidkaamera on esimene, millel kasutusel kaks mälukaardipesa. Esimene pesa toetab kuni UHS-II standardile vastavaid SDHC/SDXC mälukaarte ning tagab ülikiire andmevahetuse. Kombineerides seda teise mälukaardipesaga, saab kasutaja valida kolme erineva salvestusmetoodika vahel: järjestikune (teine kaart võetakse kasutusele esimese täitumisel); tagavarakoopia (teisele kaardile salvestatakse tagavarakoopia failist) või RAW/JPEG eraldi salvestamine (ühele kaardile salvestatakse RAW, teisele JPEG fail).

Vastupidav katik kuni 1/8000 sek säriaegadega
Selle kaamera fokaaltasapinnal liikuv katik on äärmiselt vastupidav. pidades vastu vähemalt 150 000 kaadrit. Lisaks võimaldab see katik 1/8000 sek säriaegu ning 1/250 sek säriajaga välgu sünkroniseerimist. Kaameral on kasutusel ka elektrooniline katik, mis võimaldab kuni 1/32000 säriaegu ning ka vaikset režiimi, mis tagab pea hääletu opereerimise.

Integreeritud WiFi ühendus
Fujifilm X-Pro2 hübriidkaamera on varustatud ka juhtmevaba WiFi ühendusega, mis avab uued võimalused kaamera juhtimiseks. Kasutades “Fujifilm Camera Remote” rakendust, saad kasutada oma tahvelarvutit või nutitelefoni kaamera distantspäästikuna. Rakenduses saab muuta kõiki kaamera parameetreid, nagu näiteks säriaeg, ava suurus, särikompensatsioon, tundlikkus ning aktiveerida kasvõi filmi simulatsiooni. Lisaks on olemas ka Touch AF teravustamine – lihtsalt vajuta oma nutiseadmes alale, kuhu kaamera peaks fokuseerima ning kaader on hetkega perfektselt terav.
Lisaks saab seda rakendust kasutada asukohainfo salvestamiseks failidele, kasutades nutiseadme GPS andmeid. Niimoodi on tagantjärgi täpselt näha, kus ja millal mingi foto tehtud.
Fujifilm Camera Remote rakendus toetab ka fotode edastamist nutiseadmesse, võimaldades lemmikkaadri kiiret laadimist sotsiaalmeediasse või hoopis fototöötlusrakendusse tahvelarvutis või nutitelefonis.

Lisainfo

Efektiivseid megapiksleid

24,3

Filtrid

Primaarvärvide filter

Sensori suurus

Poolkaader

Sensori tüüp

X-Trans CMOS III

Sensori mõõt

23,6 × 15,6 mm, APS-C

Täiskaader

Ei

Lõikefaktor

1,5×

Külgede suhe

3:2, Saab valida ka 16:9, 1:1

Suurim pildimõõt pikslites

6000 × 4000

Väikseim pildimõõt pikslites

3008 × 2000

Pilditöötlusprotsessor

X Processor Pro

ISO tundlikkuse ulatus

200 – 12 800, Laiendatav ISO 100 – 51 200, 1/3 või 1 EV sammuga

Teravustamise abivalgus

Jah

Särimõõtmine

TTL särimõõtmine, 256 tsooniga mõõtmine

Tolmueemaldus

Jah

Kaamera bajonett

Fujifilm X

Sobivad objektiivid

Fujinon X objektiivid

Objektiivi sobivus

Fujifilm X objektiivid

Pildistabilisaator

Puudub, Kasutab objektiivisisest stabilisaatorit

Teravustamissensor

Hübriidne autofookus, TTL faasituvastus, TTL kontrastituvastus

Teravustamispunkte

273 teravustamispunkti, 169 faasituvastusega punkti, 104 kontrastituvastusega punkti

Teravustamisrežiimid

Pidev, Jälgiv, Manuaal, Ühekordne

Käsitsi teravustamise abi

Focus Peaking, Elektrooniline rangefinder, Elektrooniline Split Image, Fookuse suurendus

Fookuslukk

Jah, Päästiku poolenisti alla vajutamisel

Näotuvastus

Jah

RAW

RAF

Värviruum

sRGB, Adobe RGB

Võtterežiimid

Üks kaader, Sarivõte (Kiire), Sarivõte (Aeglane), Iseavaja 2 sek, Iseavaja 10 sek

Säriluku võimalus

Jah

Särikompensatsioon

1/3 EV sammuga, ±5 EV

Särikahveldus

±2 EV, ±5/3 EV, ±4/3 EV, ±1 EV, ±2/3 EV, ±1/3 EV

Katik

Elektroonilise juhtimisega, Vertikaalsihis liikuv fokaaltasapinna katik

Elektrooniline katik

Jah

Elektrooniline esimene kardin

Jah

Säriajad

1/8000 – 30 sek, Aegvõte (bulb), 1/3 või 1/2 EV sammuga, 1/32 000 – 1 sek (elektrooniline katik)

Vaikne pildistamine

Jah

Särirežiimid

Programm, Avaprioriteet, Säriprioriteet, Manuaal

Stseeniprogrammid

Ei

Režiimid

Multi-segment (hindav), Keskmestatud, Osaline, Punkt

Foto sarivõte

JPEG: kuni mälukaardi täitumiseni, 8 kaadrit/sek [Kiire], RAW: kuni 27 kaadrit, JPEG: kuni 83 kaadrit, 3 kaadrit/sek [Aeglane], RAW: kuni 36 kaadrit

Digitaalsed filtrid

Jah

JPEG+RAW

Jah

Värvustasakaalu valikud

Värvustemperatuuri valik (K), Auto, Päike, Pilves, Päevavalguslamp (3), Hõõglamp, Vee all, Manuaal

Värvustasakaalu kahveldus

Jah

Värvustasakaalu mõõtmine

CMOS pildisensoriga tuvastamine

Videosalvestus

FullHD 1920 × 1080

Video lahutusvõime

[FullHD] 1920 × 1080 60p/50p

Muud mõõdud

[FullHD] 1920 × 1080 30p/25p, [FullHD] 1920 × 1080 24p, [HD] 1280 × 720 60p/50p, [HD] 1280 × 720 30p/25p, [HD] 1280 × 720 24p

Salvestuse kestvus

FullHD: kuni 14 minutit, HD: kuni 28 minutit

Mikrofon

Integreeritud stereomikrofon

JPEG

EXIF 2.3, DCF, DPOF

Teravustamispunkti valik

Lai ala / jälgiv (valitav 18 ala seast), Üks punkt (273 punkti valik), Tsoon (3×3, 5×5 või 7×7 valitavad tsoonid 11×7 alal)

Megapiksleid

24 megapikslit

Mälukaardi tüüp

SD, SDHC, SDXC (UHS-I), SDXC (UHS-II)

Live View otsevaade

Jah

Kaugjuhtimine

Läbi ühendatud nutitelefoni, Fujifilm distantspäästik RR-90

Pildipunkte

1 620 000

Pildiotsija mõõt

0,48''

Kaadri katvus

100%

Diopterkorrektsioon

-4 – +2

Teravussügavuse eelvaade

Jah

Ekraani tüüp

TFT LCD

Ekraani mõõt (tolle)

3,0

Ekraani asend

Fikseeritud

Puutetundlik

Ei

Juhtmevaba võrk

WiFi IEEE 802.11 b/g/n

Pildiotsija

Hübriidne

Mälukaardi pesade arv

2

Muu

Teist pesa saab kasutada:, Esimese kaardi täitumisel, Varukoopiate salvestamiseks, RAW+JPEG eraldi salvestamiseks

Mälukaardi sobivus

SDHC, SDXC

Välgurežiimid

Auto, Sundvälk, Välgukeeld, Sünkroniseerimine pika säriajaga, Sünkroniseerimine särituse lõpuga, Punasilmsuse vähendamine, Juhtmevaba režiim (eelvälgu keeld optilise orjasilmaga töötamiseks)

Sobivad välised välklambid

Fujifilm TTL toega välised välklambid, Standardse kingaga välklambid manuaalrežiimis

Välgupesa

Jah, ISO 518 standardne välgupesa

Välgu sünkroniseerimine

1/250 sek

USB

microUSB 2.0

Video

microHDMI (Type D)

Heli

2,5 mm mikrofoni sisend

Distantspäästiku ühendus

2,5 mm

Bluetooth

Ei

Kõrgus (mm)

82,8

Video salvestusvorming

MOD (Video: H.264/MPEG-4 AVC; Audio: Linear PCM stereo)

Konstruktsioon

Magneesiumsulamist korpus

Pildiotsija tüüp

Optiline pildiotsija (Reverse Galilean tüüpi pildiotsija koos elektroonilise kadreerimisraamiga), Elektrooniline rangefinder (kuvab suurendatult teravustamisala optilises pildiotsijas), Elektrooniline pildiotsija

Muud ühendused

PC terminal

Ühendused

WiFi

GPS

Läbi ühendatud nutitelefoni

Elektrooniline lood

Jah

Panoraamvõte

Jah

HDR võte

Jah

Intervallvõte

Jah

Element

NP-W126 liitiumaku

Vastupidavus

350 kaadrit (CIPA)

Ilmastikukindlus

Tolmukindel ja niiskuskindel, Külmumiskindel, 61 erinevat tihendit

Komplekti sisu

Tarkvara CD-ROM, Liitiumaku NP-W126, Akulaadija BC-W126, Kaamerarihm, Kerekork

NFC

Ei

Värvus

Must

Laius (mm)

140,5

Sügavus (mm)

45,9

Kaal (ainult kere)

445 g

Kaal (koos aku ja mälukaardiga)

495 g

Kaamera mõõt

Keskmine hübriidkaamera

Kere

Fujifilm X-Pro2

Komplekt

Kere koos objektiiviga

Komplektis olev objektiiv

Fujinon XF 23mm f/2.0 R WR, Normaalobjektiiv

Kit-objektiivi filter

43 mm

Mudel

16536582

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Fujifilm X-Pro2 + 23mm f/2.0, graphite”