Hoya filter ringpolarisatsioon UX 72mm

48.06

  • Kvaliteetne ringpolarisatsioonifilter
  • Hoya UX seeriast
  • Õhukese musta alumiiniumraamiga
  • Ideaalne lainurkobjektiividele
  • Sobib 72 mm filtrikeermega objektiividele

10 laos

Tarneaeg: 3-5 Tööpäeva

Tootekood: 024066067371 Kategooriad: ,

Kirjeldus

Pinnalt peegeldumisel valgus polariseerub. Polariseerumise määr sõltub suuresti valguse peegeldumisnurgast, mis sõltub materjali pinnaomadustest. Peegelduva valguse maksimaalne polarisatsioon toimub veepinna puhul 37, klaasi puhul 32 kraadise nurga all. Polarisatsioonifiltrit kasutatakse just selleks, millise nurga all polariseerunud kiired sisenevad kaamera objektiivi. Sellega on võimalik eemaldada soovimatuid peegeldusi erinevatelt pindadelt, nagu klaas või vesi ning tõsta ka värviküllasust ning kontrastsust. Polarisatsioonifiltri kasutamine on imelihtne, kuna efekt on näha pildiotsijas/kaamera ekraanil ning muutub vastavalt filtri pööramisele. Filtri faktor on muutuv ning sõltub suuresti sellest, mis asendis on filter ning päike.

Näiteks jalutad ilusal päikselisel päeval rannas või mägedes ning soovid talletada seda igaveseks. Polarisatsioonifiltrita fotot tehes jääb taevas valgem, pilved sulanduvad taevasse ning veepind või maastik ei ole nii intensiivset tooni, kui sa seda palja silmaga näed. Samas kasutades polarisatsioonifiltrit on võimalik talletada taevas sügavsinisena ning pilved kontrastsemana ning valgena. Soovid talletada ookeani veel värviküllasemana või püüda kaadrisse peegeldusi veepinnalt/elimineerida peegeldust? Seda kõike saab muuta lihtsalt polarisatsioonifiltrit kaamera ees keerates. Samamoodi saab kasutada polarisatsioonifiltrit, et udu või sudu intensiivsust tõsta või kaadrist pea täielikult eemaldada. Või hoopis talletada taimestik intensiivsemate toonidega.

Kui sa pildistad mustvalgele filmile, siis kombineerides polarisatsioonifilter punase filtriga, saad tõsta kaadri kontrastsust olulisel määral. Niimoodi jääb ka tavaline hall taevas kaadrisse kui sünge tormipilvede kogum.

Polarisatsioonifilter peaks olema koos UV või Skylightfiltriga iga fotograafi varustuses. Polarisatsioonifiltri abil saad pea iga vaate muuta sügavamaks, dramaatilisemaks ning tõsta värvi intensiivsust.

Hoya UX seeria ringpolarisatsioonifiltrid on mõeldud alustavatele foto- või videograafidele tänu oma soodsale hinnale. Tänu õhukese profiiliga filtriraamile ei teki kaadri äärtes vinjeteerumist. Seetõttu sobib filter kasutamiseks ka lainurkobjektiividega.

  • See filter aitab eemaldada peegeldused ja tõsta värviküllasust, samal ajal värvitasakaalu mõjutamata.
  • Võimendab taeva sügavsinist tooni ning toob pilved rohkem esile.
  • See filter on mõeldud kasutamiseks spetsiaalselt automaatsäri ja autofookusega peegelkaamerate ning videokaameratega, kuid toimib ka manuaalsete kaameratega ilma probleemideta.
  • Madala profiiliga alumiiniumraam, millel on ka eesmine filtrikeere.
  • Filtri faktor on 1.7

Lisainfo

Filtri tüüp

Ringpolarisatsioonifilter

Filtrikeere

72 mm

Optiline tihedus

0.22 (ND1.7)

Valguse vähendus

3/4 EV astet

Seeria

Hoya UX

Komplekti sisu

Filter

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Hoya filter ringpolarisatsioon UX 72mm”