Lee filter ringpolarisatsioon Landscape Polariser 105mm

249.00

 • Kvaliteetne 105 mm diameetriga Lee klaasfilter
 • Kergelt soojendava efektiga
 • Tõstab värviküllastust
 • Sobib Lee 100 mm filtrihoidjaga kasutamiseks
 • Saab kombineerida teiste Lee filtritega

2 laos

Tarneaeg: 3-5 Tööpäeva

Tootekood: 5055782229212 Kategooriad: , Silt:

3 makset 68.03€ kuus, ilma lisatasudeta. Modena

Kirjeldus

Pinnalt peegeldumisel valgus polariseerub. Polariseerumise määr sõltub suuresti valguse peegeldumisnurgast, mis sõltub materjali pinnaomadustest. Peegelduva valguse maksimaalne polarisatsioon toimub veepinna puhul 37, klaasi puhul 32 kraadise nurga all. Polarisatsioonifiltrit kasutatakse just selleks, millise nurga all polariseerunud kiired sisenevad kaamera objektiivi. Sellega on võimalik eemaldada soovimatuid peegeldusi erinevatelt pindadelt, nagu klaas või vesi ning tõsta ka värviküllasust ning kontrastsust. Polarisatsioonifiltri kasutamine on imelihtne, kuna efekt on näha pildiotsijas/kaamera ekraanil ning muutub vastavalt filtri pööramisele. Filtri faktor on muutuv ning sõltub suuresti sellest, mis asendis on filter ning päike.
 
Näiteks jalutad ilusal päikselisel päeval rannas või mägedes ning soovid talletada seda igaveseks. Polarisatsioonifiltrita fotot tehes jääb taevas valgem, pilved sulanduvad taevasse ning veepind või maastik ei ole nii intensiivset tooni, kui sa seda palja silmaga näed. Samas kasutades polarisatsioonifiltrit on võimalik talletada taevas sügavsinisena ning pilved kontrastsemana ning valgena. Soovid talletada ookeani veel värviküllasemana või püüda kaadrisse peegeldusi veepinnalt/elimineerida peegeldust? Seda kõike saab muuta lihtsalt polarisatsioonifiltrit kaamera ees keerates. Samamoodi saab kasutada polarisatsioonifiltrit, et udu või sudu intensiivsust tõsta või kaadrist pea täielikult eemaldada. Või hoopis talletada taimestik intensiivsemate toonidega.
 
Kui sa pildistad mustvalgele filmile, siis kombineerides polarisatsioonifilter punase filtriga, saad tõsta kaadri kontrastsust olulisel määral. Niimoodi jääb ka tavaline hall taevas kaadrisse kui sünge tormipilvede kogum.

 • See filter eemaldab UV kiirguse, mistõttu väljas pildistades on kaadrid selgemad, parema tonaalsusega. Lisaks saab sellega eemaldada peegeldused ja tõsta värviküllasust, samal ajal värvitasakaalu mõjutamata.
 • Võimendab taeva sügavsinist tooni ning toob pilved rohkem esile
 • See filter on mõeldud kasutamiseks spetsiaalselt automaatsäri ja autofookusega peegelkaamerate ning videokaameratega., kuid toimib ka manuaalsete kaameratega ilma probleemideta
 • Filtri faktor on 2,3 – 2,6
 • Kinnitatakse 105mm hoidikurõngaga Lee filtrihoidja külge ning saab kergelt kasutada koos gradatsioonifiltritega
 • Landscape Polariser filter on soojendava tonaalsusega, võimendades rohelist, pruuni ja kuldset tooni – toone, mis enamuses seostuvad maastikufotograafiaga

Lisainfo

Filtri tüüp

Ringpolarisatsioonifilter

Filtri mõõt

ø 105 mm

Komplekti sisu

Filter

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Lee filter ringpolarisatsioon Landscape Polariser 105mm”